Evropski dan jezika u našoj školi

“Koliko jezika govoriš, toliko vrijediš”.(poslovica)

Danas su učenici naše škole zajedno sa svojim roditeljima i nastavnicima obilježili Evropski dan jezika. Pored zajedničkog učenja različitih riječi na stranim jezicima na časovima engleskog i njemačkog jezika učenici su na održanoj priredbi u školi pokazali svoje vještine i znanja iz različitih jezika. Učenici su pričali, recitovali i pjevali na engleskom, njemačkom, ruskom, arapskom, turskom i španskom jeziku. Nastavnica njemačkog jezika, Emina Hodžić, govorila je o cilju obilježavanja Dana jezika kao i o značaju poznavanja više jezika. Cilj jeste promovisanje višejezičnosti, podizanje svijesti o važnosti učenja stranih jezika kod djece, i samim tim potičemo učenike na bolje razumijevanje i uvažavanje drugih kultura i tradicija.
Na inicijativu Savjeta Evrope u Strazburu, Evropski dan jezika proslavlja se od 26. septembra 2001. godine. U Evropi postoji više od 220 autohtonih jezika. U današnjem vremenu je gotovo nezamislivo ne poznavati barem jedan svjetski jezik.
Stara mudrost kaže: “Koliko jezika govoriš, toliko vrijediš”.
Za učenje stranog jezika nikada nismo niti prestari niti premladi, zato počnimo sada!
Koordinatori: nastavnice Smajić Azra, Šabanović Lejla, Džambegović Emina i Hodžić Emina

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]